Centrum terapii i informacji
Wsparcie grupowe

Od 21 listopada uruchamiamy serię spotkań grupowych, których celem jest wsparcie osób z zaburzeniami obrazu ciała i/lub zaburzeniami jedzenia.

Podczas spotkań poznacie techniki pracy nad typowymi problemami z jakimi zmagają się osoby z tego typu zaburzeniami oraz doświadczycie wsparcia i pomocy ze strony grupy i prowadzących.

Zapisy odbywają się poprzez kontakt e-mailowy kontakt@ctzo.org lub telefoniczny - 509 964 548.

Terminy pierwszych spotkań:

21.11 - 15:00 do 16:30 (tematyka: integracja grupy i praca z ciałem)
05.12 - 11:30 do 13:00
19.12 - 11:30 do 13:00

Miejsce: Mamutek, ul. Ratajczaka 35

Prowadzące:

Mgr Magdalena Lange-Rachwał - ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada wiedzę z zakresu logopedii zdobytą w Podyplomowym Studium Logopedycznym UW. Uzyskała certyfikat: Terapia behawioralno-poznawcza dzieci i młodzieży (CBT Warszawa).
Pracuje jako psycholog w Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej Mamutek, w ramach którego funkcjonuje Bezpłatna Szkoła Rodzenia (NFZ). Prowadzi praktykę w gabinetach w Poznaniu i Luboniu. Współpracuje jako specjalista z portalem parentingowym Ego dziecka dla rodziców dzieci 0-10, gdzie można przeczytać jej artykuły.

Mgr Nina Skrzypska - absolwentka psychologii na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie w trakcie otwarcia przewodu doktorskiego pod kierunkiem prof. Anny Suchańskiej na temat relacji między osobowością i tożsamością a sposobem doświadczania własnej cielesności. W ramach praktyki zawodowej prowadziła m.in. szkolenia dla psychologów "Obraz ciała jako obiekt zmiany" którego celem było przedstawienie technik umożliwiających poprawę obrazu ciała wykorzystywanych w pracy z grupą.
Prowadzi program poprawy obrazu ciała, który jest adaptacją 8-etapowego programu Thomasa Casha.

Mgr Anna Szostak - założycielka ośrodka. Absolwentka psychologii (specjalność wychowawcza) na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie. Obroniła pracę magisterską poświęconą wpływowi zaburzeń odżywiania w przekazie medialnym na obraz siebie młodzieży. Ukończyła zajęcia z wpływu muzyki i relaksacji na przyśpieszenie procesu terapeutycznego oraz kurs masażu relaksacyjnego w celu prowadzenia badań nad ich wpływem na poprawę odczuwania granic oraz wizerunku ciała u osób z zaburzeniami odżywiania. Służy pomocą na łamach Internetu z zakresu diagnostyki, psychoedukacji i kontaktu pomocnego dla osób z zaburzeniami odżywiania. Odbyła praktyki zawodowe m.in. na oddziale młodzieżowym szpitala psychiatrycznego w Łańcucie oraz w Newmarket House Clinic w Norwich. Ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania i diagnozy zaburzeń odżywiania. Brała udział w licznych konferencjach dotyczących zaburzeń odżywiania i obrazu ciała. Prowadzi warsztaty psychodietetyczne dla psychologów i dietetyków chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie oraz warsztaty kompetencji społecznych.

Koszt spotkań: 60zł/spotkanie
Liczba spotkań: 10
Płatność z góry za 10 spotkań lub w dwóch ratach

Minimalna ilość uczestników potrzebna do otwarcia grupy: 5

Nasi Partnerzy